Időjárás
UV-Index: 1.86
Napfelkelte: 05:31
Napnyugta: 19:41

A Kórógy Fábiánsebestyéntől északra eredő , Szegvárnál a Kurcába ömlő, összesen 49 km hosszú, eredetileg természetes medrű vízfolyás, mely napjainkban bel- és csapadékvíz elvezető, valamint öntöző csatorna szerepet tölt be.

A Kórógy első írásos említése Anonymus tollából származik:

„A Kórógy vize mellett ütött tábort Ősbő és Velek kapitány serege mikor  Mén-Marót bihari vezér ellen mentek…”

A Derekegyházi Horgász Egyesület kezelésében lévő vízterület a Kórógyéri főcsatorna 45-ös úti (Szentest Hódmezővásárhellyel összekötő út) hídtól a Pankota csatorna őrházig terjedő közel 45 km hosszú, 20,9 ha-os szakasza.

A vízterület jellemzői

A terület nagy része egész évben jól horgászható.  A csatorna vizének szintje és folyásának intenzitása ingadozó, a fenék változó, hol iszapos, hol egészen kemény, helyenként akadókkal tarkított. A vízben hínár -változó mennyiségben- és vízitök találhatóak, a parton sűrű nádas és sás. A területen fogható halfajok a ponty, amúr, kárász, keszeg félék,törpe harcsa, compó, valamint ragadozó halak is, mint pl. csuka, harcsa, balin, süllő.  A területen érvényes állami jeggyel és a Derekegyházi Horgász Egyesületnél váltott éves területi engedéllyel, vagy napi jeggyel lehetséges.

A vízterület ellenőrzése

A terület ellenőrzését megbízásos formában jelenleg a Szegvári Horgász Egyesület ellenőrei, a Nagymágocsi Polgárőr Egyesület tagjai, a Nagymágocsi Rendőr Őrs, illetve a Szentesi Rendőr Kapitányság látják el.

2020.  évben az ellenőrzés továbbra is megbízásos megállapodással az alábbiak szerint változott:

Derekegyházi Horgász Egyesület Halőrei

Nagymágocsi Polgárőr Egyesület

Derekegyházi Polgárőr Önkéntes Tűzoltó Egyesület

Szentesi Rendőrkapitányság

Kérjük a horgászat megkezdése előtt figyelmesen olvassa el a horgászrendet. (itt)

A jegyváltás feltételei, árai és értékesítési pontok a Jegyárak menüpont alatt érhetőek el.